NAP در سئوی محلی چیست ؟

NAP در سئوی محلی مخفف سه واژه نام کسب و کار (Name)، آدرس (Address)، و شماره تلفن (Phone Number) است. گوگل برای رتبه دهی به سئوی محلی سایت اطلاعات ثبت شده NAP شما را مورد بررسی قرار می دهد. برای اینکه امتیاز بیشتری در این زمینه کسب کنید، باید اطلاعات NAP شما در سایت های معتبر بیشتری تکرار شده باشد و این اطلاعات صحیح و یکسان باشند.

اطلاعات NAP صحیح و یکسان از کسب و کار شما در سایت های مختلف برای گوگل بسیار مهم است، و اگر این اطلاعات دارای مغایرت باشند تاثیر منفی زیادی در رتبه دهی گوگل ایجاد خواهد کرد. این اطلاعات باید حتما مربوط به یک کسب و کار با دفتر فیزیکی باشد و دفاتر مجازی مورد قبول نخواهند بود.

NAP در سئوی محلی چیست

مطمئن شوید که اطلاعات NAP شما در تمام سایت های معتبر مانند گوگل مای بیزینس، یلپ، و یا تریپ ادوایزر ثبت شده باشد. می توانید در این سایت ها ثبت نام کنید و اطلاعات NAP خود را در آن وارد کنید. ولی به چند مورد ذکر شده بسنده نکنید. اطلاعات NAP کسب و کار خود را در وب سایت های دیگر با اعتبار بالا ثبت کنید. هر چه این اطلاعات در وب سایت های بیشتری ثبت شده باشد، گوگل اعتبار بیشتری به کسب و کار شما اختصاص می دهد. ضمن اینکه رتبه بهتری در جستجوی محلی کسب خواهید کرد.

در اینجا متوقف نشوید. سعی کنید داده های NAP را در سایت های با اعتبار بالای بیشتری ثبت کنید. هر چه تعداد ثبت داده های NAP در وب سایت های با اعتبار بالا بیشتر باشد، گوگل اعتبار بیشتری برای کسب و کار شما قائل می شود و در نتیجه رتبه بهتری در جستجوی محلی خواهید داشت.

گوگل تمام داده های NAP شما در سایت های دیگر را بررسی می کند تا مطمئن شود این داده ها دقیق هستند. اگر گوگل داده های NAP صحیح بیشتری از برند شما بیابد، به کسب و کار شما در جستجو اولویت بیشتری خواهد داد. فقط به یاد داشته باشید که کسب و کارها با آدرس فیزیکی مورد ارزیابی قرار می گیرند، و دفاتر مجازی مورد قبول نیستند.

ایجاد داده های NAP می تواند دشوار باشد، اما ابزارهایی وجود دارند که می توانند این کار را ساده تر کنند. شما می توانید از ابزار Loganix استفاده کنید تا ببینید داده های NAP شما در چه وب سایت هایی (یافتن تعداد داده های NAP) به نمایش درآمده است و به شما کمک می کند ببینید این داده ها به درستی وارد شده اند یا نه.

ممکن است سایت هایی را بیابید که داده های NAP شما را نادرست ثبت کرده اند، اگر این وب سایت ها، وب سایت هایی مانند یلپ یا تریپ ادوایزر باشد، می توانید به راحتی آن را تغییر دهید، اما اگر این داده ها توسط افراد دیگر در سایت ها، فروم ها و یا جای دیگری ثبت شده باشد تغییر آنها کمی دشوار تر است. شما باید با مالک سایت در تماس باشید و از او (آنها) بخواهید که اطلاعات NAP شما را به روز رسانی کنند.

ابزاری مانند YEXT با خودکار کردن فرایند، وارد کردن داده های NAP شما را ساده تر میکند. بنابراین نیازی نیست که داده های NAP خود را به صورت دستی و تک به تک وارد نمایید. از آنجایی که YEXT با صدها سایت یکپارچه سازی شده است، شما می توانید داده های NAP خود را یک بار وارد کنید و YEXT داده های NAP شما را در وب سایت هایی که قبلا این مشخصات در آنها درج شده است، به روز رسانی می کند.

در مرحله بعد می توانید لیستی از سایت هایی که ممکن است بتوانید داده های NAP خود را در آنها وارد کنید، بیابید. سایت های خبری، سایت های بررسی، سایت های اجتماعی محلی، و سایت های بلاگرها از این دسته اند. برخی از این سایت ها ممکن است حتی به شما اجازه بدهند که لینک سایت خود را نیز درج کنید. وقتی که لیستی از سایت هایی که امکان دارد بتوانید داده های NAP کسب و کار خود را در آنها ثبت کنید، فراهم کردید، سعی کنید به صورت تک به تک با مالکین سایت ها در تماس باشید و از آنها خواهش کنید که داده های NAP شما را در سایتشان قرار دهند.

زمانی که داده های NAP خود را در سایت های دیگر وارد می کنید سعی کنید از این اشتباه پرهیز کنید:

هیچ وقت داده های NAP را به صورت تصویر در سایت ها قرار ندهید حتی در وب سایت خودتتان. با اینکه ممکن است جذاب به نظر بیاید اما موتورهای جستجو نمی توانند آنها را کرال کنند و شما فرصت را برای بهبود رتبه خود در جستجو از دست خواهید داد.

سعی کنید داده های NAP خود را در تمامی صفحات (هدر یا فوتر سایت) ثبت کنید.

مطلب مرتبط: مبانی سئوی محلی

93 / 100

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.